איך לשלב הידרותרפיה באילוף הכלב

January 22 2024doritr

אם יש לכם כלב חדש או אם אתם לא מצליחים לאלף את הכלב שלכם באופן עצמאי, חשוב שתדעו שתמיד אפשר להיעזר בשיטות אילוף שונות, במאלפי כלבים מקצועיים ועוד. אילוף כלבים הוא תהליך שמטרתו היא להקנות לכלב שלכם הרגלים טובים, לגרום לו להימנע מהתנהגויות בלתי רצויות ולהיות קשוב לכם.

חשוב שתדעו שכלב אשר סובל מקושי כלשהו כגון: פציעה שהוא מחלים ממנה, כאבים גופניים כתוצאה ממחלה כלשהי, החלמה לאחר שבר, השמנת יתר, הוא כלב שלא תמיד יהיה פנוי לאילוף שכן, קודם כל הוא צריך להיות נינוח מבחינה גופנית ובריאותית. במקרה הזה, כדאי מאוד להיעזר בטיפולי הידרותרפיה שיכולים לסייע לו בריפוי ושיקום של הגוף, על מנת לאפשר לו להיות פנוי לתהליך אילוף משמעותי.

הידרותרפיה- במה מדובר?

הידרותרפיה היא שיטת טיפול באמצעות מים כאשר המטרה שלה היא להציע ריפוי הן לבעלי חיים והן לבני אדם. מקור המילה היא בשפה היוונית כאשר הידרו פירושו מים ותרפיה פירושה טיפול. את שיטת הטיפול המדוברת מיישמים בבריכות שחייה שיקומיות המתוכננות בצורה מסוימת עבור הטיפול. כאשר מדובר על טיפול במים לכלבים, הבריכות יהיו מתוכננות בהתאם לכלב.

למעשה, הטיפול המדובר מנצל את התכונות אשר קיימות במים לצורך ריפוי ושיקום. תחושת הנעימות שהמים מציעים, החום שלהם ועוד, מרגיעים ומשחררים את הגוף. מעבר לכך, הסגולות של המים והיכולת שלהם לנטרל את משקל הגוף, מסייעות בתהליכי שיקום וריפוי הן עבור בני אדם והן עבור בעלי חיים.

לאיזה כלבים יתאים טיפול הידרותרפיה?

טיפול הידרותרפיה לכלבים יתאים לכל סוג של כלב, בין אם מדובר על כלב גדול יותר  או קטן, כלב גזעי ומעורב וכמובן, לכלבים בכל גיל. הטיפול המדובר מתאים גם לכלבים בריאים והוא מונע בעיות רפואיות ועוזר לפתח גמישות במפרקים ובשרירים. מעבר לכך, טיפול הידרותרפיה מסייע לכל כלב להיות נינוח יותר, שמח יותר ובריא יותר וכך הוא למעשה יהיה פנוי ללמידה ואילוף. אין ספק שהידרותרפיה לפני או במהלך תהליך אילוף, הוא טיפול שיכול למקסם תוצאות ולהקל את התהליך.

עבור איזה מצבים יהיה יעיל טיפול הידרותרפיה לכלבים?

ישנם כמה מצבים שבהם טיפול הידרותרפיה יהיה יעיל מאוד עבור כלבים: ראשית כל, בכל מקרה שבו כלב סובל מבעיות אורתופדיות, הרי שהטיפול המדובר יסייע לו בהגדלת טווח התנועה שכן לא נוצר עומס על הגוף במים. מאפשר לכך הטיפול יאפשר לחזק את השרירים שתומכים במפרקים.

בכל מקרה שבו הכלב צולע, טיפול הידרותרפיה הוא טיפול שיכול לסייע לו שכן, תנועה במים מסייעת בהליכה על הקרקע.

בכל מקרה שבו עבר הכלב ניתוח והוא זקוק לתהליך שיקום, הידרותרפיה היא טיפול מתאים שכן, מדובר על הליך שיקום במים שמצד אחד מונע עומס על הגוף ומצד שני מאפשר להפעיל את הגוף לצורך שיקום בצורה יעילה.

גם עבור כלבים שסובלים מהשמנת יתר, מדובר על טיפול מתאים מאוד שכן, לכלבים הללו לא פעם יהיה קשה לבצע פעילות גופנית רגילה והאפשרות לבצע אותה במים תקל עליהם.

 

 

Share: