איך להתגרש יפה? המדריך המלא

July 06 2023doritr

ההחלטה להתגרש איננה דבר פשוט. זוגות אשר החליטו כי אין מנוס מלבצע את הצעד המדובר, מוצאים את עצמם תוהים כיצד לבצע את ההליך בצורה הטובה ביותר. חשוב מאוד לדעת כי תהליך גירושין יכול להיות מאוד קשה ומורכב ומלווה במגוון רחב של רגשות שליליים.

לחילופין, הוא יכול להתנהל בצורה קלה, נוחה ופשוטה יותר, באמצעות בחירות נכונות. מגשר גירושים הוא איש מקצוע אשר מטרתו היא לסייע לזוג שהחליט להתגרש להגיע להחלטות הנוגעות לסוגיות שונות הנוגעות לענייני גירושין וזאת מבלי שהם צריכים להיאבק על זה בבית המשפט או בבית הדין הרבני ולחכות להחלטה או פסיקה חיצונית שתקבע עבורם.

מדוע כדאי לבחור בהליך גישור גירושין?

אם אתם תוהים מדוע כדאי לבחור בהליך גישור גירושין, חשוב שתדעו כי מדובר על הליך שמטרתו היא לסייע לכם להגיע להסכמות ובשלב מאוחר יותר, לחתום על הסכם מוסדר ולהעניק לו תוקף בבית המשפט, דבר שימנע מכם לא מעט עוגמת נפש הכרוכה בניהול הליך הגירושין שלכם בבית המשפט או בבית הדין הרבני.

בהליך גישור המגשר יסייע לכם להגיע להסכמות הנדרשות בכל סוגיה הנוגעת להליך זה לרבות: חלוקת הרכוש המשותף, משמורת על הילדים במידה ויש ילדים, הסדרי ראיה,  דמי מזונות ועוד.

מדוע הליך גישור הוא הבחירה הטובה ביותר כאשר יש ילדים?

תהליך גירושין איננו קל לזוג שמחליט להתגרש, אך הוא בהחלט קשה אפילו יותר לילדים. ילדים חווים טלטלה משמעותית ביותר במידה וההורים שלהם מחליטים להיפרד, לא פעם הם מאשימים את עצמם, בטוחים כי עליהם לבחור צד כלשהו ועוד. תהליך גירושים אשר מתנהל בצורה לא נכונה, יכול לפגוע באופן מהותי בילדים.

מעבר לעובדה שחשוב ביותר לדאוג לליווי רגשי לילדים בכל התהליך המדובר, חשוב לנהל אותו בצורה נכונה ועל כן, גישור מהווה את האופציה הטובה ביותר בתהליך גירושים עם 2 ילדים או יותר. במסגרת תהליך גישור הזוג מגיע להבנות והסכמות בצורה מכבדת והילדים רואים כי התהליך איננו מתבצע בכעס או בצורה לא יפה, אלא בצורה טובה ונעימה.

כיצד תבחרו מגשר גירושים?

מכיוון שהליך גישור גירושים הוא הליך טוב ויעיל לכל זוג שמחליט להתגרש ומכיוון שהוא יכול לסייע לכם להגיע להבנות בצורה מכבדת, הרי שחשוב מאוד לבחור עבורו את המגשר המקצועי, המנוסה והטוב ביותר בתחום זה.

ראשית כל, כדאי מאוד לבחור מגשר שהוא גם עורך דין דיני משפחה שמבין היטב את התחום ויודע לאיזה הבנות צריכים להגיע ובאיזה נושאים. כמובן כדאי לבחור במגשר שהוא עורך דין הבקיא בתחום גם בכדי שהוא יוכל לערוך בתום ההליך את ההסכם בין הזוג על מנת להביא אותו בפני בית המשפט ובכדי שהוא יקבל תוקף חוקי.

גישור גירושין מהווה את הדרך הטובה ביותר כיום להתגרש ועל כן, כדאי מאוד לבחור במגשר הטוב ביותר בתחום כאשר מחליטים להתגרש.

Share: